Obchodné centrum otvorené 9-21 H. Lidl otvorený 7-21 H. (NE 8-21 H.)

Blog

Tipy na vianočné darčeky, ktoré potešia

Vianoce klopú na dvere a vy ešte nemáte všetky darčeky pre svojich blízkych? Možností máte veľa, stačí len vybrať. Aby ste trafili ten správny darček pre obdarovaného, je vhodné myslieť na to, čo má rád, aký je typ osobnosti, aký má vkus a čo rád robí.

Poďte sa inšpirovať našimi tipmi. Niektoré sú tradičné, iné vás možno prekvapia.

PRE ŽENU
U žien je škála darčekov naozaj široká, treba sa zamerať na životný štýl, preferencie či záľuby konkrétnej ženy. Ak si potrpí na trendy oblečenie, vsadiť môžete na kvalitnú blúzku, tričko, mikinu, šaty, či luxusnú spodnú bielizeň. Aj pohodlné pyžamo či mäkkučký župan patrí medzi obľúbené darčeky a nesmieme zabudnúť na doplnky ako štýlový klobúk či šatka.

Triumph

Krásna kvalitná kabelka alebo ruksak poteší nejednu slečnu a dámu:

Emotivo
KARA

Rovnako tak okúzľujúci parfém:

FAnn parfuméria

Alebo kozmetika v krásnom balení.

Yves Rocher

Červená peňaženka vraj priťahuje peniaze, bohatstvo a úspech. Pripojte lístok s touto informáciou a krátkym želaním k vybranej peňaženke a o výborný darček máte postarané.

Lara bags

Ak obdarovaná rada číta knihy, zamierte si to rovno do kníhkupectva. Vybrať môžete podľa jej záľub, niektorú z všeobecne obľúbených životných tém, či najnovších knižných hitov, pri ktorých je malá šanca, že danú knihu už čítala. Vsadiť tiež môžete na obľúbenú beletriu, v kníhkupectve vám určite radi poradia.

Panta Rhei

Chcete byť originálni a prekvapiť? Darujte rastlinné terárium:

TOMMI PLANT

Alebo by ste dotyčnej dali najradšej niečo na spríjemnenie večerov? Sladké a slané pochutiny či obľúbený nápoj v darčekovom balení je trefou do čierneho. Pribaliť môžete sadu dizajnových pohárov, karafu alebo šejker.

MATYŠÁK SHOP

Nesmieme zabudnúť na šperky, ktoré mnohé ženy milujú. Druh závisí od preferencie ženy a vášho rozpočtu. Obľúbené sú napríklad šperky z chirurgickej ocele, ktoré sú protialergénne, či prívesky PANDORA, ktoré mnohé ženy postupne pridávajú na svoje náramky a retiazky.

Klenoty Trend

Mnohé ženy ocenia skôr zážitky, napríklad poukaz na wellness pobyt, kurz maľovania, či kurz varenia spojený s degustáciou. Ak má žena svoj obľúbený časopis, kúpte jej ročné predplatné. A ak rada varí, vyskladajte jej set z kuchárskej knihy a netradičných pomôcok na varenie či servírovanie, ktoré vo svojej kuchyni ešte nemá. Kávičkárku zase poteší nový kávovar alebo sada šálok s veľkým balením kvalitnej kávy.


PRE MUŽA
Máloktorý muž dá jasne najavo o aký darček má záujem, a tak obdarovať manžela, švagra, či brata môže byť niekedy náročné. Vsadiť môžete na klasické darčeky ako oblečenie (ak poznáte vkus a veľkosť obdarovaného), doplnky (peňaženka, príručná taška), hodinky, šperky (oceľová retiazka, náramok), parfém, alebo kozmetiku.

IRON HORSE
Lara bags

Z kníh môžete vybrať lifestylové, motivačné či psychologické, ktoré čitateľa obohatia a dozvie sa z nich niečo nové. Životopisné knihy známych osobností bývajú zaujímavým spestrením pre každého čitateľa.

Panta Rhei

Ak pestuje nejaký koníček, nazrite do predajne predávajúcej všetko potrebné. Môže ísť o konkrétny šport, rybačku, turistiku a pod. Nechajte si v predajni poradiť čo by ho mohlo potešiť, alebo sa priamo spýtajte obdarovaného, čo mu chýba, alebo by ho z danej oblasti potešilo najviac. Má rád hudbu? Potešte ho kvalitnými bezdrôtovými slúchadlami či prenosným reproduktorom. Cestovateľovi sa zíde nový ruksak, merino oblečenie, ktoré nezapácha ani po dlhšom nosení, powerbanka, dron, audiokniha, či vodeodolná outdoorová kamera.

Pôžitkára potešíte kvalitným alkoholom v peknom balení, cigarami, darčekovým košom plným pochutín alebo pobytom v hoteli s luxusným wellness centrom či kvalitnou reštauráciou.

MATYŠÁK SHOP

Ak ide o dynamického človeka a športovca, potešiť ho môže napríklad poukaz do laser arény, permanentka do fitka alebo bedmintonového centra, kurz s inštruktorom – napríklad snowboardovania, paraglidingu, potápania alebo tenisu. Špecifické kurzy je však dobré odkonzultovať vopred s ním alebo niekým, kto vie najlepšie posúdiť, či by oň mal vôbec záujem. Prekvapiť môže tiež poukaz na zážitok – tandemový zoskok padákom, let balónom, či jazda na formuli. Obľúbené sú tiež smart hodinky, ktoré využijú najmä športovci a samozrejme kvalitné funkčné oblečenie, topánky a doplnky na šport.

Často vo voľnom čase hrá počítačové či konzolové hry, alebo je fanúšik konkrétnych seriálov a filmov? Zistite, ktoré patria medzi jeho obľúbené a prekvapte ho tématickým darčekom.

Brloh

A ak naozaj neviete čo kúpiť, najjednoduchšie bude venovať darčekový poukaz, ktorý využije vo svojej obľúbenej predajni.

OC Laugaricio – infopult Pardon


PRE STARÚ MAMU A STARÉHO OTCA

Všetci vieme, aká je náročná doba a pociťujú to najmä ľudia na dôchodku. Vsaďte na istotu a potešte praktickým darčekom – poukazom do predajne Lidl. Vybrať môžete zo súm 10, 20 alebo 50 Eur, prípadne môžete poukazy skombinovať.

Predajňa Lidl

Originálnym darčekom sú tiež výherné žreby, ktoré majú mnohí starší ľudia radi. Zabaví ich zotieranie a poteší prípadná výhra.

Obľúbené sú tiež praktické darčeky, najmä teplé oblečenie, doplnky a papuče.

Predajný stánok OC Laugaricio

Samozrejmosťou pre mnohých sú knihy – romány, detektívky, alebo knihy plné krížoviek. Čo tak povzbudiť babičku/starého otca aby spísali svoje životné zážitky? Ak si myslíte, že by ich to zaujalo, máte o jeden z darčekov postarané:

Panta Rhei


PRE DETI
S deťmi je to väčšinou jednoduché, obzvlášť s darčekmi pre tie menšie. Najjednoduchšie je napísať list Ježiškovi, kde napíšu svoje tajné priania, alebo sa ich spýtať. Ak ide o deti v rodine, radšej sa spýtajte ich rodičov, nech nekúpite zbytočnosť, ktorá ich nezaujme, už ju majú, alebo nie je v danej rodine želaná. Nie každý napríklad ocení sadu detských bubnov.

Staršie deti väčšinou dajú jasne najavo, čo si želajú. Odrážať to môže ich záľuby, aktuálne trendy či potrebné veci. A ak nájdete vec, ktorá ich prekvapí, máte o bod naviac.

Kniha je výborným darčekom vždy. Rozvíja reč, detskú fantáziu, slovnú zásobu, uspokojuje zvedavosť. Nemala by chýbať medzi darčekmi v každom veku.


Panta Rhei

Skvelou príležitosťou na trávenie spoločného času s rodičmi a súrodencami je hranie spoločenskej hry, alebo spoločného skladania veľkého puzzle.

Panta Rhei

Veríme, že spravíte vybranými darčekmi radosť a želáme vám pohodové vianočné sviatky strávené v láske, zdraví a dobrej nálade.

Top