Obchodné centrum otvorené 9-21 H. Lidl otvorený 7-21 H. (NE 8-21 H.)

Blog

Naštartujte sa po zime – buďte krásna a plná energie

Po chladnej zime sa mnohí z nás môžu cítiť trochu unavení a bez energie. Všetky tie hodiny strávené v interiéri, nezdravé stravovacie návyky a menej pohybu môžu mať negatívny vplyv na našu pokožku, vlasy, energiu a pohodu. Teraz je ten správny čas nakopnúť sa a vstúpiť do teplejších dní tou správnou nohou. Vyskúšajte osvedčené tipy a triky, ako sa rozžiariť po zime a začať jarnú sezónu vitálne a s dobrou náladou.

V článku sa dozviete, ako sa v tomto období starať o svoju pleť a vlasy, ako zlepšiť kvalitu svojho života a byť šťastnejšia a ako si zdvihnúť náladu a rozžiariť sa pomocou líčenia a oblečenia. Tak čítajte ďalej a pripravte sa na to, aby ste sa cítili skvele!

PLEŤ
Po zime môže byť pleť suchá a unavená. Tu sú niektoré tipy, ako ju môžete rozžiariť:

 1. HYDRATÁCIA – Je dôležité zabezpečiť dostatočnú hydratáciu pokožky počas celého dňa. Pitie dostatku vody a používanie hydratačných krémov môže pomôcť zlepšiť textúru a jas pleti.
 2. ČISTENIE PLETI – Pravidelné čistenie pleti môže pomôcť odstrániť odumreté bunky kože, ktoré môžu spôsobovať suchosť a matný vzhľad. Vyhýbajte sa však príliš agresívnym čističom, ktoré môžu spôsobiť podráždenie.
 3. POUŽÍVANIE OCHRANNÉHO FAKTORU – Slnečné lúče môžu byť počas jarných dní rovnako škodlivé ako počas leta. Používanie krému s ochranným faktorom môže pomôcť chrániť pokožku pred poškodením a zabrániť nadmernému starnutiu.
 4. VÝŽIVNÁ STRAVA – Strava bohatá na antioxidanty, vitamíny a minerály môže pomôcť podporiť zdravie pokožky. Zahrňte do svojej stravy ovocie, zeleninu, celozrnné potraviny a morské ryby.
 5. POUŽÍVANIE SÉR A MASKY – Môže pomôcť zlepšiť jej textúru a rozžiariť ju. Vyberte si produkt, ktorý je určený pre váš typ pleti a aplikujte ho pravidelne.
YVES ROCHER: Rozjasňujúca emulzia so SPF30, Rozjasňujúca kúra

POMÔŽTE SI VHODNÝM LÍČENÍM
Kým sa pleť spamätá po zimnom období a získa späť zdravšiu farbu a pružnosť, môžete si dopomôcť líčením, aby ste vyzerali sviežo a nepôsobili unavene:

 1. POUŽITE PRIMER – Použitie podkladovej bázy pred aplikáciou makeupu môže pomôcť zlepšiť textúru pleti a zvýrazniť jej jas.
 2. ZVOĽTE VHODNÝ ODTIEŇ MAKE-UPU – Vyberte si odtieň make-upu, ktorý zodpovedá vašej pleti. Príliš svetlý alebo tmavý make-up môže spôsobiť, že pokožka bude vyzerať nezdravo a šedivo.
 3. POUŽITE ROZJASŇOVAČ – Aplikujte highlighter na líniu obočia, vrch nosa, lícne kosti a okolo vnútorných kútikov očí, aby ste zvýraznili svoje najkrajšie rysy a dodali vzhľadu svieži lesk.
 4. VYHÝBAJTE SA MATNÉMU MAKE-UPU – Matný make-up môže pokožku zjemniť, no na druhej strane, matný vzhľad môže spôsobiť, že pokožka bude vyzerať nudne a mdlo. Preto sa skôr zamerajte na použitie produktov s lesklým finišom, ktoré vám pomôžu zvýrazniť prírodnú krásu pleti.
 5. FAREBNÝ RÚŽ: Aplikujte jasné odtiene rúžov, červených alebo oranžových odtieňov na pery, aby ste vytvorili úsmev, ktorý priláka pozornosť.
 6. VYBERTE SI SVETLÉ FARBY: Počas zimy sme často náchylní k tmavým farbám a neutrálnej paletke. Na jar a leto si však môžeme dovoliť byť kreatívnejší a voliť svetlejšie farby. Vyskúšajte pastelové odtiene ako ružovú, modrú alebo zelenú.
YVES ROCHER: Detoxikačný make-up pre žiarivú pleť, Podkladová báza pre žiarivú pleť

ZLEPŠENIE STAVU VLASOV
Po zime môžu byť vlasy suché, krehké a poškodené. Tu je niekoľko tipov, ako zlepšiť stav vlasov:

 1. HYDRATÁCIA – Vlasy potrebujú hydratáciu počas celého roka, ale najmä po zime, kedy boli vystavené suchému vzduchu a teplu z vykurovania. Použite hydratačný šampón a kondicionér a pridajte do svojej vlasovej rutiny aj masku na vlasy raz týždenne.
 2. ODSTRIHNITE ROZDVOJENÉ KONCE – Rozdvojené konce môžu spôsobiť, že vlasy vyzerajú suché a bez života. Pravidelné strihanie rozdvojených koncov môže pomôcť zlepšiť vzhľad vlasov a tiež zamedziť ďalšiemu poškodzovaniu.
 3. VYHNITE SA PRÍLIŠ HORÚCEMU STYLINGU – Príliš horúce prostriedky na styling, ako sú fén a žehličky na vlasy, môžu spôsobiť poškodenie vlasov a zhoršiť ich stav. Pokiaľ možno, používajte namiesto toho nižšiu teplotu alebo radšej nechajte vlasy prirodzene schnúť.
 4. POUŽÍVAJTE TERMOOCHRANU – Pred použitím fénu alebo žehličky na vlasy použite prípravok s tepelnou ochranou na vlasy, ktorý pomôže zamedziť poškodeniu vlasov a udržať ich zdravé.
 5. SPRÁVNA VÝŽIVA – Zdravá strava s dostatkom vitamínov a minerálov môže tiež pomôcť zlepšiť stav vlasov. Jedzte potraviny bohaté na bielkoviny, vitamín A, C a E a minerály, ako je železo a zinok.
YVES ROCHER: Regeneračný šampón, Regeneračný kondicionér, Bezoplachová regeneračná starostlivosť s bio jojobovým olejom

ZLEPŠITE KVALITU SVOJHO ŽIVOTA A BUĎTE ŠŤASTNEJŠÍ
Existuje mnoho spôsobov, ako si môžete rýchlo zlepšiť kvalitu života a byť šťastnejší, čo sa okamžite prejaví aj na vašom vyžarovaní. Tu je niekoľko nápadov, ktoré vám môžu pomôcť:

 1. ZAMERAJTE SA NA SVOJE ZDRAVIE – ak sa chcete cítiť lepšie, musíte sa starať o svoje telo a myseľ. Začnite s malými krokmi, ako napríklad pravidelným cvičením, zdravým stravovaním a dostatočným spánkom.
 2. CVIČTE – Fyzická aktivita môže pomôcť zlepšiť vašu náladu a energiu. Choďte na prechádzky, cvičte jogu alebo robte iné cvičenia, ktoré sa vám páčia.
 3. SPÁNOK – Dostatok spánku je dôležitý pre fyzické a psychické zdravie. Snažte sa spať aspoň 7-8 hodín denne.
 4. ZDRAVÁ STRAVA A PITIE DOSTATKU TEKUTÍN – Vyvážená strava s dostatkom ovocia, zeleniny a bielkovín môže pomôcť zlepšiť vaše zdravie a náladu. Nápoje s vysokým obsahom kofeínu môžu byť krátkodobým riešením na zlepšenie energie, ale pitie príliš veľa kofeínu môže viesť k únave a nepríjemným vedľajším účinkom. Ďalšie možnosti sú pravidelné konzumovanie potravín, ktoré obsahujú vitamín B, horčík a železo, pretože tieto živiny sú dôležité pre tvorbu energie v tele.
 5. SLNEČNÉ SVETLO – Slnečné svetlo môže mať pozitívny vplyv na vašu náladu a energiu. Snažte sa tráviť čas vonku a vyhnite sa vnútorným priestorom po celý deň.
 6. POZITÍVNE MYŠLIENKY – Snažte sa myslieť pozitívne a byť vďační za to, čo máte. Hovorte si pozitívne veci a oceňujte samých seba.
 7. RELAXUJTE – Snažte sa nájsť si čas na relaxáciu a oddych. Môžete skúsiť meditáciu alebo iné techniky na zmiernenie stresu.
 8. USMIEVAJTE SA – Usmejte sa častejšie a nebojte sa ukázať svoju radosť. Usmievanie sa môže pomôcť zlepšiť vašu náladu a prilákať pozitívne veci do vášho života.
 9. UPRATUJTE A ORGANIZUJTE SVOJ ŽIVOTNÝ PRIESTOR – čistý a uprataný dom môže mať pozitívny vplyv na vaše náladu a celkové zdravie. Upratovanie a organizovanie vášho životného priestoru môže byť terapeutické a pomôže vám zlepšiť sa v mnohých oblastiach.
 10. VYKONÁVAJTE KONÍČKY – zameranie sa na koníčky a záujmy, ktoré vás bavia, môže byť účinným spôsobom na zlepšenie vašej kvality života. Vyskúšajte nové hobby alebo obnovte svoje staré záľuby.
 11. SNAŽTE SA ZLEPŠIŤ SVOJE VZŤAHY – sociálne interakcie s rodinou, priateľmi a kolegami môžu byť zdrojom radosti a pozitívnej energie. Zlepšenie svojich vzťahov môže pomôcť zlepšiť váš celkový pocit pohody a spokojnosti.
 12. PRACUJTE NA SVOJICH SNOCH A CIEĽOCH – zamerajte sa na svoje ciele a pracujte na tom, aby ste ich dosiahli. Tento proces môže byť motivujúci a pomôže vám zlepšiť vašu kvalitu života.

ROZŽIARTE SA POMOCOU OBLEČENIA
Tu je niekoľko módnych tipov, ktoré vám pomôžu rozžiariť sa počas jarných dní:

 1. Farby – Zvoľte jasné a živé farby, ktoré vám prinesú energiu a potešenie. Pastelové odtiene sú veľmi trendy na jar, ale nebojte sa aj výraznejších farieb, ako sú napríklad červená, oranžová alebo žltá.
 2. Kvetinový vzor – Kvetinový vzor je veľmi populárny na jar a dodá vám nežnosť a ženskosť. Zvoľte si jednoduché kvetinové topy, sukne alebo šaty, ktoré vám prinesú pocit jari.
 3. Ľahké vrstvenie – Jarné počasie môže byť nevyspytateľné, takže je dobré mať na sebe niekoľko vrstiev oblečenia. Vyberte si sveter, denim bundu alebo kabát, ktorý môžete nosiť na tričko alebo blúzku. To vám umožní prispôsobiť sa teplotám a vytvoriť zaujímavé vrstvenie.
 4. Biela farba – Biela farba sa hodí na každú sezónu, ale najmä na jar, kedy dodáva sviežosť a čistotu. Vyberte si bielu blúzku alebo šaty a kombinujte ju s farbami alebo vzormi, ktoré vám prinesú žiarivý vzhľad.
 5. Kabelky a doplnky – Kabelky a doplnky môžu byť skvelým spôsobom, ako pridať farby a textúry do vašej jarno-letnej garderóby. Vyberte si doplnky v jasných farbách alebo s výrazným vzorom, ktoré vám dodajú sebavedomie a štýl.
LINDEX
LINDEX

Starostlivosť o telo a myseľ je dôležitá pre váš celkový zdravotný stav a pohodu. Ak sa budete starať o seba, budete mať viac energie a budete sa cítiť krajšie a sebavedomejšie. Myslite však na to, že každý má svoje vlastné individuálne potreby a preferencie, takže niektoré tipy môžu fungovať pre niekoho a pre iného nie. Je dôležité vyskúšať rôzne veci a zistiť, čo funguje pre vás.

Top